Naše obaly jsou mnohem víc než jen hezké. Byly navrženy bez plastů, kompostovatelné a recyklovatelné. Tímto způsobem neplníme skládky dalším odpadem.

Ekologický obal

Vyroben, aby se rychle rozložil

Když otevřete svou Georganics objednávku, všimnete si, že je něco jinak. Všechny naše výrobky jsou baleny do 100% recyklovaného kartonového papíru, který je plně  rozložitelný.
Dokonce i potisky jsou z rostlinného inkoustu. Nepřidáváme žádnou bublinkovou fólii ani polystyren. Místo toho zkartujeme krabice od našich dodavatelů a výslednou drť použijeme na ochranu výrobků.

Naše nádoby

Recyklujte, doplňte nebo znovu použijte

Naše ekologické obaly jsou vyrobeny tak, aby nevydržely moc dlouho. S našimi nádobami je to přesně naopak. Skleničky a hliníkové nádobky můžete doplnit našimi náhradními náplněmi, použít jako malé květináče, uchovat si v nich potraviny, nebo je recyklovat. Sklo a hliník můžou být recyklovány donekonečna bez ztráty kvality, což znamená, že recyklovaná nádoba na zubní pastu by se mohla někdy v budoucnu vrátit zpět do Georganics!

01

Zero waste

Většina z nás si mění zubní kartáček každé 3 měsíce. To jsou 4 zubní kartáčky za rok pouze pro jednu osobu. Abychom to uvedli na pravou míru, jen ve Velké Británii to je okolo 260 milionů použitých a vyhozených zubních kartáčků ročně. Většina z nich skončí na skládkách.
Než se plně rozloží, zabere to tak 500 let. To znamená, že úplně první vyrobený zubní kartáček ještě pořád někde leží.

02

Rozložitelný

Naše obaly jsou mnohem víc než jen hezké. Byly navrženy bez plastů, kompostovatelné a recyklovatelné, abychom si mohli být jistí, že nepošleme žádný odpad na skládku. V některých případech však není možné se zcela vyhnout syntetickým prvkům. Například štětinky na našem bukovém kartáčku jsou vyrobeny z nylonu (přírodní alternativou v tomto případě jsou kančí štětiny – jauvajs!). I když není možné tyto maličkosti úplně vynechat, hlavičky zubních kartáčků mohou být recyklovány prostřednictvím našeho programu Nula
skládkám.

03

Recyklovatelný

Všechny naše obaly a nádoby jsou vhodné k recyklaci, ačkoliv bychom preferovali jejich opětovné použití nebo doplnění náhradními náplněmi. Skleněné nádoby a hliníková víčka, i s jejich vložkami, mohou být neomezeně recyklovány. Je to mnohem lepší volba než plasty, které mohou být pouze recyklovány a to jen několikrát. Pečlivým výběrem obalů snižujeme množství odpadu na skládkách a podporujeme čistotu planety.

Produkty

Koupit na MilujuBIO.cz